İstanbul İnistanbul Projesi

Başarılı satış grafiği

Lokasyon: İstanbul, Zeytinburnu, Topkapı Semti

Arsa Alanı: 80.239 m2

Mimari Tasarım: Perkins&Will

İş GYO ve Timur Gayrimenkul (Nef) işbirliği kapsamında İstanbul’un en köklü yerleşim alanlarından biri olan Zeytinburnu ilçesinde bulunan, mülkiyet payı %50-%50 olan arsa üzerindeki proje geliştirme faaliyetleri devam etmektedir. 80.000 m2 arsa üzerinde geliştirilen proje için dünyanın önde gelen yaratıcı mimarlık ajansı Perkins & Will ile çalışılmaktadır. İnşaat çalışmalarının devam ettiği proje, metro istasyonuna 100 metre uzaklıkta yer almakta, tramvay ve metrobüs hatlarına da doğrudan bağlantı içermektedir. Proje Zincirlikuyu, Çağlayan, Yenikapı, Bakırköy, Ataköy ve Atatürk Havalimanı gibi merkezlere yakınlığıyla fark yaratmaktadır.

Şehrin her yerinden kolay ulaşılan İstanbul İnistanbul Projesi, 1+1’den 4+1’e kadar değişen 2.724 ünitesi, zengin sosyal olanakları, yeşil alanları ve avantajlı ödeme seçenekleriyle göze çarpmaktadır. Konuttan ve az sayıda ticari üniteden oluşan projeye Nef tarafından geliştirilen Foldhome sistemi de dahil edilmiştir. 4 ayrı proje olarak inşa edilen İnistanbul’da yer alan konut ve ticaret alanlarının satışından toplamda 1,6 milyar TL hasılat elde edilmesi hedeflenmekte olup, projenin geliştirme maliyetinin finansman hariç 1,2 milyar TL düzeyinde olması beklenmektedir.

İstanbul İnistanbul Projesi Hürriyet Gazetesi tarafından düzenlenen Sign of The City Ödülleri kapsamında “En İyi Çok Katlı Konut”, “En İyi Pazarlama Kampanyası” ve “En İyi Mimari Tasarım” kategorilerinde finalist olurken “En İyi Mimari Tasarım” kategorisinde ödüle layık görülmüştür.

* Söz konusu yatırım bedeli NEF ile ortak yatırım bedelidir.

www.inistanbultopkapi.com