İstanbul İş Kuleleri Kompleksi (Kule 2 – Kule 3 – Kule Çarşı)

Güçlü altyapı ve teknolojik donanım

Lokasyon: 4. Levent, İstanbul

Brüt Alan: 95.358 m2

Portföye Giriş Tarihi: 1999

Ekspertiz Değeri: 825.775.000 TL

İş Kuleleri Kompleksi güçlü altyapısı, çağdaş teknolojik donanımı, özgün mimari yaklaşımı ve çevre dostu bina özelliği ile geleceğe yönelik sürdürülebilir bir miras olma özelliği taşımaktadır.

İstanbul’da Mecidiyeköy-Maslak aksının tam ortasında konumlanmış olan İş Kuleleri 27’si kiralanabilir olmak üzere toplam 34 kattan oluşan iki ofis kulesi ve içinde 48 bağımsız bölümü barındıran Kule Çarşı Alışveriş Merkezi ile şehrin önemli noktalarından biri olmuştur. İş Kuleleri Kompleksi güçlü altyapısı, çağdaş teknolojik donanımı, özgün mimari yaklaşımı ve çevre dostu bina özelliği ile geleceğe yönelik sürdürülebilir bir miras olma özelliği taşımaktadır.

Ulaşım kolaylığı açısından da tercih edilen İş Kuleleri Kompleksi, finansal açıdan güçlü, yerli ve yabancı prestijli firmaların tercihi olmuştur.

Komplekste, İş GYO’nun portföyünde yer alan Kule 2, Kule 3 ve Kule Çarşı’nın dışında 52 katlı Türkiye İş Bankası Genel Müdürlük Binası, İş Sanat Kültür Merkezi’nin 800 kişilik oditoryumu, sanat galerisi ve 479 araç kapasiteli otoparkı bulunmaktadır.

2016 yılı içerisinde T. Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.’nin taşınması sonrasında boşalan, 26 kat ve asma kattan oluşan, tam kat brütü 1.033 m2 olan Kule 3’ün kiralama sürecine başlanmıştır. Süreç Jones Lang Lasalle Gayrimenkul Hizmetleri Ticaret A.Ş. ve Pamir&Soyuer Gayrimenkul A.Ş. ile birlikte yürütülmektedir.

İş Kuleleri Kompleksi önünde yer alan 7.613 m2’lik arsa da İş GYO’nun portföyünde yer almaktadır. 1999 yılında portföye giren arsanın ekspertiz değeri 4.110.487 TL’dir.*