İstanbul Finans Merkezi Projesi

İFM’nin kalbinde ofis ve ticari üniteler

Lokasyon: Ümraniye, İstanbul

Toplam Kiralanabilir Alan: 33.000 m2

İnşaat Alanı: 70.000 m2

Yatırım Bedeli (Milyon TL): 260-280

İş GYO’nun gerçekleştirdiği finans merkezi projesi, dünyanın en büyük 5 finans merkezinden biri olmayı hedefleyen İFM’nin kalbinde yer almaktadır.

Son dönemlerin en önemli projelerinden biri olarak lanse edilen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi (İFM)’nin ülkemizin uluslararası piyasada konumunu değiştirmekle kalmayıp, bölgedeki yaşam standartlarını da değiştirmesi beklenmektedir.

İstanbul Finans Merkezi’nde, ofis ve ticari alanlardan oluşan bir karma proje geliştirilmek üzere arsa satın alınmıştır. Söz konusu arsa üzerinde yaklaşık 33.000 m2 kiralanabilir/satılabilir alana sahip bir proje geliştirilmektedir. Projenin inşaat ruhsatı 2015 yılı içinde alınmış ve bu doğrultuda 2016 yılı içinde devam eden inşaat çalışmalarının merkez kapsamındaki diğer firmaların projeleriyle eş zamanlı olarak önümüzdeki yıllarda tamamlanması hedeflenmektedir. Projenin 260-280 milyon TL yatırım bedeli ile hayata geçeceği tahmin edilmektedir.

Dünyanın en büyük 5 finans merkezinden biri olmayı hedefleyen İFM’nin kalbinde yer alan bu arsa üzerinde ofis ve ticari ünitelerden oluşan bir proje geliştirilmesi planlanmaktadır. Proje arsası şehrin ana arterlerine yakınlığı ile ulaşım açısından da avantajlı bir konuma sahip olacaktır.